St Joseph La Source

Veinikool: Syrah/Shiraz

Syrah on Prantsusmaalt, Rhone orust pärit viinamari, millest valmistatakse suitsuseid, vürtsikaid ja marjaseid veine. Austraalias, Aafrikas jm Uues Maailmas on sort tuntud kui Shiraz aga on siiski täpselt sama mari.

Põhja-Rhone’i orus kasvatatakse ainult ühte punast marja ja see on Syrah. See viinapuu armastab raskeid kasvutingimusi, mida Põhja-Rhone pakub. Äärmiselt kivine maastik väga järskude mäenõlvade ning piirkonda läbivate tohutute mistraaltuultega, teevad viinamarjade kasvutingimused kohati äärmuslikeks. Rhone’is toestatakse viinapuid kolmjalgadega, et tuuled viinapuid ära ei murraks.

Parimad Rhone apellatsioonid (piirkonna alam-piirkond), kus valmivad esmaklassilised Syrah marjadest veinid on Hermitage, Cornas, Cote Rotie, Crozes Hermitage ja St Joseph.

Parimad veinid valmivad vanematest Syrah viinapuude marjadest. Need veinid on piprased, naha ja tumedate marjade nüanssidega.

Vähetuntud aga kõnekas fakt on, et Bordeaux veinimeistrid on aastaid Rhone’ist pärit veiniga oma veinide kvaliteeti parandanud.

 

See postitus avaldati rubriigis Veinikool. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?