Cabriz Rosé

Appi, rosé!

Rosé veine juuakse täiesti põhjendamatult vähem kui punaseid või valgeid! Roséd on suurepärased, neil puudub punaste veinide jõulisus aga omavad karakterit, mida valgetel pole.

Sel korral valisime kolm roséd – Encontro rosé vahuvein, Cabrizi rosé ja Eulalia rosé. Viimane neist on kõige eksklusiivsem, seda veini valmistati ainult paar tuhat pudelit.

Encontro vahuvein on valmistatud 100% Portugali oma viinamarjasordist Touriga Nacional. See on üks viinamarjasort, mida kasvatatakse üksnes Portugalis. Touriga Nacional annab veinile hea struktuuri, tanniinid ja tumedate marjade maitse ja lõhna. Roséd, mis on valmistatud Touriga Nacionalist, ei ole nii jõulised kui punased aga siiski iseloomuga roosad mullid, mis sobivad suurepäraselt suveõhtutesse. Encontro veiniaed asub Bairrades, otse Atlandi kaldal.

Cabriz rosé rannas
Cabriz rosé Pärnu rannapiknikul

Eulalia rosé on samuti valmistatud üksnes Touriga Nacional marjast, kuid on mullita. Eulalia rosé on pärit Põhja-Portugalist vinho verde veinipiirkonnast, mis-tõttu on veinil tugev vinhoverdelik iseloom. Vein on väga värske ja kerge, tasakaalus happega ning kergelt rabarberinüanssidega.

Cabrizi rosé on Dão veinipiirkonna väga hea näide. Suvemarjade maitse ja aroomiga, värkse rosé, mis on valmistatud Touriga Nacional ja Alfrocheiro viinamarjadest. Alfrocheiro on ennekõike Dão piirkonnale omane mari, mida võib leida veel üksikutes veiniaedades Douro ja Bairrada piirkonnas. Alfrocherio on tugeva värvusega, suhkrurikas happeline mari, mis annab kergetele veinidele iseloomu.

Portugali roséd on väärt veinid, mida avastada, Eestis liigub neid harva.

See postitus avaldati rubriigis Veinid. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?