Veiniekspressi lugu
Erakordsed veiniaiad

Paar aastat tagasi sai meil poodide veinivalikust lõplikult villand. Jah, Eesti poodides on suur valik küll, kuid kuidas selles edukalt navigeerida? Igakordne “10-eurone vein peab olema hea” mõtteviis alati ei tööta. Paljutõotavaid maitseid ja huvitavaid kooslusi pakuvad sageli just väiketootjad, kelle veini vähemasti siinmaal poodides sageli ei leia.

Otsisime üles erakordsed veiniaiad ja -piirkonnad ning sõitsime sinna. Selleks, et saada transpordi ja koguse pealt soodustust, tõime veine ka sõpradele. Ühistellimisega tekkinud hasart ja küünarnukitunne veine tuues viis meid mõttele ettevõtmist laiendada.

Oma ettevõtte loomine oli järgmine loogiline samm. 2021. aasta alguses lõimegi veinide ühistellimise ettevõtte – Veiniekspress OÜ. Idee on endine – tellime koos põnevaid veine. Ühiselt tellides saame osta veine, mida üksikul tavakliendil on raske või koguni võimatu osta, samuti säästame veinide hindadelt ja hoiame kokku logistikakuludelt.

Martin

Martini elu on viinud teda Rootsi, Ameerika Ühendriikidesse ja Hiinasse. Lisaks arvukad lühemad ja pikemad rännakud Siberist Singapurini ja Floridast Californiani. Töötanud on ta televisioonis, raadios, turundajana, burksimüüjana ja õpetajana. Lemmikveinid? Tummised valged, Riojad ja portugallaste Vinho Verde. Ülekõige meeldivad väikesed majad, mis teevad kõike oma twistiga.

Juhan-Markus

Juhan on elanud Cambridge’is, Saksamaal, Uus-Meremaal, Lasnamäel ja ka Tartus. Tema seiklusi täis elu on viinud kokku duellvehklemisega, ta on elanud budistlikus kloostris ning hääletanud läbi pool Euroopat. Töötanud erinevates valdkondades – ingliskeelne ajakirjandus, Airbnb ettevõtlus, Ferrari juht. Veinidega on Juhan rohkem kokku puutunud tänu oma veinisõpradest vanematele. Lemmikveinid? Lõuna-Saksa Spätlese ning suur hulk Rioja punaseid.

Rohkem projektist Rohkem veinidest