Réccua – Douro vanim ühistu

Kui võtsime Porto Réccua Vinhos‘ga ühendust, vastas ekspordijuht Diogo, et on Veiniekspressist juba kuulnud. Portugal on olulisemalt suurem riik kui Eesti, kuid veinimaailm on väike ja suhted loevad. Diogo oli sattunud rääkima Franciscoga, kes on Eulalia (Plainas jm hea vein) veinimeistri. Eulalia veine tunnevad kõik vanad Veiniekspressi osalejad.

Porto Réccua Vinhos on osa ühistust, kuhu kuulub pea 800 viinamarjakasvatajat, enamus väga väikesed, ning kolm veinimaja. Ühingu üldnimetus on Caves Vale do Rodo. Ühing on pea 70 aastat vana olles Douro piirkonna vanim. Douro oru kasvatuspiirkond on aga on vägagi eriline. Esiteks, on tegemist alaga, mis kasvatab viinamarjad kogu maailma portveinide jaoks, ja teiselt…Douro org on kolmas vanim kaitstud viinamarja kasvatusala maailmas, ehk Douro on ametlik appellatsioon aastast 1756. Vanimad on vaid Chianti (1716) ja Tokaj (1730).

Réccua toodab mitmeid häid veine, nagu Portugalis väga kuulus eeslipea veini – Cabeça de Burro, mis on kuni 10.01 ka meie valikus. Réccua juurde jõudsime aga portveine avastades – Réccual on pühendunud kvaliteetportveini tootmisele. Valisime Eesti Lions klubi degusteerimise käigus välja Réccua veinimaja parimad portveinid ning otsustasime pakkuda segakasti – ruby, tawny ja valge port. Kui ruby ja tawny olid iseenesestmõistetavad, siis valge kuiv port oli uus ja huvitav – otsustasime ka selle veini valikusse lisada.

Réccua toodab oma portveine nii nagu peab – hingega. Ei ole suurt turundus ega brändingu meeskonda – tehakse võimalikult head portveini.

Kui Sa ei ole varem portveiniga kokku puutunud, siis siin on hea võimalus katsetada, arendada oma maitsemeelt, proovida portveine veinimajast, mis pole kunagi varem Eestise jõudnud.

See postitus avaldati rubriigis Veinid. Pane järjehoidjasse: SIIT.

1 thoughts on “Réccua – Douro vanim ühistu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?