Caves São João 1920

Keerulise nimega veiniaed superveinidega

Selle aasta suveveinide üks erilisemaid veiniaedu asub Bairradas – Caves São João. Selle veiniaia nime hääldamiseks peab küll paar klaasi Baga viinamarjadest valmistatud vahuveini jooma, kuid tegemist on esmaklassilise veinimajaga.

Caves São João on traditsiooniline perefirma, mis tähistas eelmisel aastal 100-ndat juubelit. Vennad José, Manuel ja Albano Costa loodud veinimaja on siiani nende järeltulijate kätes.

São João lipulaev on 1950ndatel loodud Frei João veinid, mis on ühtlasi Bairrada piirkonna tuntuimad veinid. Frei João veinid on valmistatud Bairrada piirkonna oma viinamarjasordist – Baga. Mari on tuntud oma elegantse ja happelise, kuid äärmiselt puuviljase maitse poolest.

Veinimaja juurde kuulub ka Poço do Lobo mõis, mis laiub 35 hektaril ja asub vaid 15 km kaugusel Atlandi ookanist. Poço do Lobo veinimõisas kasvatatakse Arinto ja Baga marju ja on ennekõike vahuveinide mõis.

Caves São João pakub kõige ehedamat Portugali veinitraditsiooni – oma viinamarjasortidest valmistatud hõrke jooke, mida on pärjatud lugematu hulga auhindadega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?