Rioja

Rioja veinid

Urbina perekond
Urbina perekond

Aprillikuu on Rioja veinide kuu. Sel korral on valikus peamiselt vanade veinid kuid ka mõned värskemad Rioja näited.

Valikus on kaks erakordset veiniaeda – Urbina ja Olabarri – Hispaania tuntuimas veinipiirkonnas Riojas. Mõlemad veiniaiad asuvad Rioja Altas, Hispaania veinipealinna Haro ümbruses. Urbina ja Olabarri on pereettevõtted, mis esindavad kõige ehedamat Rioja veinitraditsiooni – mitu põlvkonda veinitegijaid.

„Meie veinid on autoriveinid, väga professionaalse maitsega. Me ei standardiseeri oma veine, iga aastakäik on erinev,“ ütleb Urbina veiniaia pidaja Dr. Ing. Ángel Urbina. „Sommeljeedele on meie veinid klientide üllatamiseks. Veiniarmastajatele meeldib avastata erakordseid veine,“ jätkab veinimeister.

Urbina veinid on valmistatud veiniaia oma viinamarjadest. Veiniaias toodetakse väikeseid partiisid ning veinid laagerduvad aastaid keldris enne kui need müügile lubatakse.

Olabarri on Baskimaa juurtega veiniaed, kus valmistatakse traditsioonilisi värskeid Rioja veine. „Meie veinid on klassikalised Riojad – väga mitmekülgse maitsebuketiga, pikalt tammevaadis laagerdunud veinid,“ ütleb Olabarri veiniaia sommeljee Paloma Jiménez.

Olabarri veinikelder
Olabarri veinikelder

Vanim vein seekordsel ühistellimusel pärineb aastast 1998, mis oli erakordne veiniaasta. Valikus on ka milleniumi-aasta vein, Urbina Selección 2000, samuti 2004- ja 2006-aastakäigu vein.

Kõik veinid väga kõrgelt hinnatud Rioja tuntuima veinieksperdi Tim Atkinsi poolt, kelle hinnangul on müügile tulnud Urbina veinid jõudnud oma parimasse küpsusesse. „Ma tahan vananeda nagu need veinid,“ ütleb Atkins oma Rioja veinide ülevaates.

Olabarri veinid on samuti palju tunnustust saanud. „Rõõm on teatada, et meie Bikandi-sarja orgaaniline vein Crianza pärjati hiljuti Wine Up! 2021 võistlusel kuldmedaliga,“ rõõmustab Paloma Jiménez.

See postitus avaldati rubriigis Veinid. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?