Tain l'Hermitage mägi

Prantslased leiavad igale veinile nime

Saint Joseph La Source
Saint Joseph La Source

Prantsuse veinivaliku kuldne kolmik on pärit kahest Põhja-Rhone’i apellatsioonist: Crozes-Hermitage ja Saint Joseph. Mõlemad väga hinnatud piirkonnad, kus valmistatakse punaseid veine kohalikust Syrah marjast.

Ülemkohtu allikas on hommik võiks tõlkida meie kolme kanget Põhja-Rhone’ist – Le Grand Courtil (ülemkohus), La Source (allikas) ja La Matiniére (hommik).

Need kolm maailma tippveini on iga restorani uhkuseks. Kodupoes neid ei leia, üksnes vinoteekides ja nooblimates brasserie’des.

La Matiniere
La Matiniere

Ülemkohtunik on rubiinpunast värvi suitsune mustsõstra ja röstitud espressoubade järgi lõhnav täidlane vein. Küpseb hästi edasi veel aastaid, kuid korgi võib avada ka kohe.

Crozes-Ermitage Le Grand Couril
Crozes-Ermitage Le Grand Couril

Allikas on sensatsioon Saint Josephi apellatsioonist – tugeva tumedate marjade maitsebuketiga ja väga struktureeritud rikkaliku järelmaitsega vein. Suurepane nagu allikavesi. Veinimaailma vanameister Robert Parker ütleb, et kui see vein käeulatusse satub, ära maha maga.

Hommikuvein on pärit siiski õhtumaalt. Ta on aromaatne nagu üks hommik olema peab. La Matiniére veiniklaasi kohal hõljub vaarika ja kirsi aroomi, tanniinid on magusad ja järelmaitse on värske. Ja mis eriti hea – suurepärase hinnaga erakordne vein.

See postitus avaldati rubriigis Veinid. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?