Marco Sambin veiniaed

Eestiga seotud veiniaed

“Eestist helistate?! Teate, 40 aastat tagasi oli mul kontakt Tallinnas asuva ülikooliga. Nad olid huvitatud minu teadustööst seal!” üteb Marco Sambin.

Marco Sambin veiniaed
Marco Sambin veiniaed

Marco Sambin on professor Padova ülikoolis ja veinientusiast. Tema jaoks pole kvantiteedil mingit mõtet, vaid ainult kvaliteedil. Sambini veiniaed on vaid 3 hektarit suur (natuke vähem kui 6 Tallinna raekoja platsi) ning veinipartiid jäävad 500-8000 pudeli vahele.

Tema veinid on võitnud ridamisi auhindu, neid on kõrgemalt hinnatud kui mitmeid Itaalia kõige kuulsamaid veine. Aga tema toodang on mikroskoopiline, need veinid ei jõua kaugemale kui üksikud tipp-restoranid, kuid enamus ostetakse otse veiniaias kohapeal.

Marco veinimaja
Marco veinimaja

Marco Sambini veiniaed asub Euganea mägedes, otse rahvuspargi servas, linnulennult 80 km kaugusel Veneetsiast. Mäejalamil valitseb vahemereline kliima palju päikese ja küllaldase vihmaga. Viinamarjad kasvavad Versa mäe lõuna ja edela nõlval, mis tagab väga hea päikesevalguse ning suurepärased marjad.

Sambini veiniaed on biodünaamiline – seal ei kasutata pestitsiide ning kõik töö tehakse ära käsitsi. Puhas loodus ja taimed on kogu veinitegemise filosoofia aluseks.

 

Veiniekspressi valikus on neli Marco Sambini veiniaia maitset: Alter, Femminelle, Martha ja Sarah.

“Elu on täis üllatusi, nüüd ma tulen tagasi teie maale oma veinidega!” ütleb Sambin.

See postitus avaldati rubriigis Veinid. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?