Apuulia, Puglia, Itaalia saapakonts

Ükskõik kuidas piirkonda nimetada tuleb sealt head veini ja palju. Tegemist on Itaalia teise suurima veinitootja piirkonnaga, peale Venetot.

Apuulia, nagu paljud teised Euroopa veinipiirkonnad, pidi 20. sajandi lõpus ennast taasleidma. Maakond tootis palju, aga odavat veini ja kui turule hakkas ilmuma odav Uue Maailma vein, pidi Apuulia vein uue suuna leidma. Hakati vähendama massitoodangut ja karmistama DOC reegleid – ehk reegleid, mille alusel sai veini nimetada kaitstud ja garanteeritud Apuulia veiniks.

Kvaliteedi tõus saavutati kohalike viinamarjadele keskendumisel, tähtsustades kvaliteeti ning väljajuurides need nõlvad ja põllud, kus piisavalt head viinamarja kasvatada ei saa.

Apuulia päikeselises piirkonnas domineerivad punased veinid. Populaarseimad on Primitivo ja Negroamaro, mis mõlemad on meie märtsi valikus ilusti esindatud. Pakkumises on ka 2021. aastal maailma parimaks Primitivo veiniks nimetatud Imperio LXXIV.

Primitivost tuleb robustne, tanniinine, jõuline ja maitseküllas vein, millel on sügav tume värvus. Primitivo tähendab varajast, mis viitab marja varajasele küpsemisele.

Negroamaro veinid on küpsete ploomide ja vaarikate ning vürtside nootidega. Veinil on vähem tanniine kui Primitivol, kuid on väga täidlane. Negroamaro on hea kaaslane Itaalia lihapallide või pitsa kõrvale.

Valgetest marjadest tuleb märkida Malvasia Bianca ja Chardonnay, mis mõlemad sobituvad ideaalselt Apuulia kliimasse.

Apuulia on peaaegu ideaalne piirkond, kus viinamarju kasvatada. Viinamarjad saavad palju päikesepaistet ja Vahemere soojust, kuid ka meretuule jahutust.

Veiniekspressi Apuulia tellimus kestab kuni 8.03 kell 12:00.

See postitus avaldati rubriigis Veinid. Pane järjehoidjasse: SIIT.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veiniekspress Oled kindel, et oled vähemalt 18 aastat vana?